Oferta kredytu konsolidacyjnego w Alior Banku.

W ofercie Alior Banku dostępny jest kredyt konsolidacyjny zwany jesienną konsolidacją. To co oferuje nam bank to oprocentowanie nominalne wynoszące 5,90% w skali roku i prowizję za udzielenie kredytu w wysokości takiej samej jak oprocentowanie. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania ma wartość dosyć niską wynoszącą 7,51%. Należy zawsze zwracać uwagę na poziom RRSO. Jest to całkowity koszt kredytu jaki poniesiemy. Wiele osób zwraca uwagę jedynie na oprocentowanie nominalne kredytu, a tak naprawdę o jego koszcie decyduje wysokość RRSO. Im jest ona niższa, tym kredyt jest dla nas bardziej opłacalny.

Konkretny przykład kredytu konsolidacyjnego na kwotę 200 tysięcy złotych z okresem kredytowania wynoszącym 120 miesięcy.

Decydując się na kredyt w wysokości 200 tysięcy złotych z okresem kredytowania wynoszącym 120 rat, bank wyliczy nam raty po 2 341 złotych. Całkowita kwota jaką spłacimy na koniec będzie wynosiła 280 895,07 złotych. Całkowita kwota kredytu jaką przyjdzie nam spłacić to nic innego jak suma odsetek spłaconych przez cały okres kredytowania i wysokość prowizji jaką wyliczy nam bank za udzielenie nam kredytu. Kredyt łącznie będzie nas kosztował ponad 80 tysięcy złotych. Suma jest co prawda bardzo duża, ale trzeba wziąć pod uwagę, że okres kredytowania również był bardzo długi. Oprocentowanie naszego kredytu konsolidacyjnego może być zarówno stałe jak i zmienne. Jest to uzależnione od okresu kredytowania. W przypadku prowizji od naszych 200 tysięcy złotych zostanie nam wyliczona kwota 11 800 złotych. Nie jest obowiązkowe wykupienie ubezpieczenia na życie. Suma odsetek w okresie kredytowania jakie spłacimy od naszych 200 tysięcy złotych to kwota 69 095 złotych.