Kiedy masz do czynienia z rachunkami za usługi medyczne nieobjęte ubezpieczeniem lub naprawami samochodowymi nieobjętymi gwarancją, czasami decydujesz się skorzystać z pożyczki osobistej. Można nawet skorzystać z pożyczki osobistej na wypadek sytuacji nadzwyczajnej, takiej jak projekt DIY.

Należy jednak zawsze zwracać uwagę na pożyczkodawców-oszustów. Prywatne agencje kredytowe specjalizują się w wykorzystywaniu sytuacji, w których ludzie potrzebują pieniędzy, a następnie zabierają niefortunnych klientów w miejsce, z którego finansowo jest naprawdę ciężko się wydostać.

Dobrą wiadomością jest to, że oszustwa pożyczkowe można dużo wcześniej wykryć, zanim się stanie ich ofiarą. Oto, co musisz wiedzieć, aby rozpoznać oszustwa kredytowe już z daleka! Na https://www.17bankow.com znajdziesz wskazówki jak się tego wystrzegać.

Sygnały mówiące o tym, że pożyczkodawca może być oszustem...

Szukanie osobistych pożyczek przez Internet wiąże się z większym prawdopodobieństwem natknięcia się na jedno z oszustw kredytowych. Chociaż może być trudno odróżnić tych oszustów od wiarygodnych kredytodawców składających prawdziwe oferty, pamiętaj to tych kilku sygnałach potencjalnego oszustwa kredytowego.

1. Kredytodawca nie jest zainteresowany Twoją historią płatności Jednym z sygnałów, na które powinieneś zwrócić uwagę, jest wymóg wyciągnięcia raportu kredytowego przed pożyczaniem pieniędzy. Renomowani pożyczkodawcy wyjaśniają, że będą musieli popatrzeć na kredyt, czasami nawet będą chcieć uzyskać raporty od wszystkich trzech głównych biur informacji kredytowej Muszą wiedzieć, czy masz godną pochwały historię płacenia rachunków na czas i w całości, co daje im pewność, że będziesz tak samo uczciwy przy spłacie ich pożyczki.

Z drugiej strony specjaliści w temacie oszustw kredytowych nie są tak naprawdę zainteresowani terminową spłatą. Mają tendencję do liczenia na coś wręcz odwrotnego, poszukując pożyczkobiorców o wysokim ryzyku, którzy prawdopodobnie nie spłacą ich pożyczek, iw rezultacie nakładając na nich zbyt wysokie opłaty za opóźnienia i kary.

2. Pożyczkodawca nie jest zarejestrowany w Polsce Prawo wymaga, aby kredytodawcy i pośrednicy kredytowi rejestrowali się w państwach, w których prowadzą działalność. Jeśli pożyczkodawca, którym jesteś zainteresowany, nie wymienia żadnych konkretnych, polskich adresów - możesz mieć do czynienia z oszustwem pożyczkowym.

Sprawdź stronę internetową pożyczkodawcy, aby zweryfikować listę miejsc, w których legalnie prowadzi działalność. Jeśli go nie znajdziesz, skontaktuj się z biurem w celu dalszej weryfikacji. Kredytodawcy również muszą działać zgodnie z prawem bankowym, więc szukaj tych informacji również na stronie pożyczkodawcy.

3. Pożyczkodawca żąda przedpłaconej karty debetowej Niektórzy oszuści będą wymagać podania przedpłaconej karty debetowej, twierdząc, że potrzebują jej do ubezpieczenia, zabezpieczenia lub opłat. Uzasadnione instytucje finansowe mogą pobierać opłatę za zgłoszenie, wycenę lub raport kredytowy, ale te opłaty są potrącane z pożyczki.

Karta debetowa typu prepaid może być przydatnym narzędziem do oszustw osobistych. Jest praktycznie tak samo niewykrywalna, jak gotówka, i już życzę Ci powodzenia, gdy będziesz zgłaszać jej kradzież, jeśli dobrowolnie podałeś ją oszustowi.

4. Pożyczkodawca dzwoni, pisze lub puka Wiarygodni kredytodawcy zazwyczaj reklamują się w sposób, jakiego można się spodziewać, na przykład w Internecie lub za pośrednictwem innych środków masowego przekazu. Jeśli dostaniesz ofertę pożyczki przez telefon, pocztę lub nawet bezpośrednie nagabywanie, natychmiast się pilnuj.