Czy jesteś gotowy na nowe koła, ale nie wiesz, jak za to zapłacisz? Staranie się o finanse, kredyty samochodowe, zdolność kredytową i wiele innych może być trudnym zadaniem do wykonania. Nie obawiaj się. Oto przewodnik, który pomoże Ci w finansowaniu nowego samochodu!

Co moja historia kredytowa mówi o mnie?

Zanim uzyskasz zgodę na jakąkolwiek pożyczkę, pożyczkodawca przeprowadzi kontrolę historii kredytowej. Instytucje muszą być absolutnie przekonane, że jesteś w stanie spłacić to, co Ci dadzą. Jeśli kiedykolwiek spóźniłeś się z płatnością lub nie zapłaciłeś rachunku na czas, może to negatywnie wpłynąć na twoją zdolność kredytową. Możesz zapłacić wyższe oprocentowanie, a nawet odrzucić wniosek o pożyczkę, więc zawsze staraj się trzymać na bieżąco swoje osobiste finanse.

Za każdym razem, gdy ubiegasz się o pożyczkę lub jakikolwiek rodzaj finansowania, ta informacja jest rejestrowana. Jeśli instytucja finansowa widzi, że złożyłeś wiele aplikacji w krótkim okresie czasu, mogą założyć, że jesteś w ich ujęciu związane z domyślnym ryzykiem. Nawet jeśli nigdy wcześniej nie miałeś pożyczki ani nawet karty kredytowej, twoja historia zatrudnienia i dokumenty finansowe są mocnym dowodem uznania.

Jaka jest różnica między kredytem stałym a zmiennym?

Stała stopa procentowa to stawka, którą płacisz przez cały okres spłaty. To się nie zmieni, co ułatwia zaplanować budżet. Wiele instytucji kredytowych oferuje pożyczki o stałym oprocentowaniu. Zmienna stawka jest bardziej ryzykowna. Zamiast ustalania stawki, stopa procentowa może w dowolnym momencie wzrosnąć lub się obniżyć.

Kredyt samochodowy - czym różni się wersja pożyczki zabezpieczonej od niezabezpieczonej? Zabezpieczona pożyczka ma miejsce, gdy twój zakup stanowi zabezpieczenie pożyczki. Oznacza to, że jeśli domyślnie płacisz, pożyczkodawca ma prawo do przejęcia twojego samochodu.

Pożyczki bez zabezpieczenia często będą wydawane tylko w określonych okolicznościach. Nawet wtedy mogą uzyskać wyższą stopę procentową i bezkompromisowy okres spłaty.

Zawsze sprawdzaj stawkę – dla porównania

Współczynnik porównania to całkowita stopa procentowa, którą zapłacisz. Obejmuje to podstawową stopę procentową, a także wszelkie dodatkowe opłaty z góry lub bieżące opłaty i prowizje. Stawki porównawcze obejmują kwotę i okres pożyczki, częstotliwość spłat, opłatę podstawową oraz dodatkowe opłaty i koszty finansowe związane z zaciągnięciem pożyczki.

Wskaźnik porównania nie obejmuje opłat, takich jak opłata skarbowa, ani opłat, które mogą być naliczane, takich jak opłata za wcześniejszą spłatę. Rozważając porównania, należy pamiętać, że niektóre koszty są wyłączone z liczby.

Wykonaj swoje badania

Istnieje wiele instytucji oferujących kredyty i może być trudno ustalić gdzie się udać. Banki, sprzedawcy samochodów i inne instytucje finansowe mają swoje własne plusy i minusy. Sprawdź, czy twoja pożyczka ma możliwości pozwalające jej modyfikację, możliwości przeniesienia pożyczki lub dodatkowe opłaty - na przykład przedterminowa spłata jest jedną z taką mile widzianą prze kredytobiorców opcji.

Wiele instytucji daje do dyspozycji kalkulator kredytów samochodowych na swoich stronach internetowych, aby każdy mógł bez problemu określić, jakie wysokie będą spłaty i jak długo trzeba będzie je spłacać. Najlepiej znaleźć takiego kredytodawcę, który oferuje fantastyczne funkcje w opcjach pożyczenia finansowania samochodu – dzięki którym cała spłata będzie przebiegać dużo łatwiej i nie będzie żadnego problemu, ale pozostanie czysta radość z samochodu.