Lokaty poniżej dwóch lat.

0
89

Lokaty roczne.

Lokata długoterminowa jest lokatą jaka jest zakładana na okres powyżej roku. Takie lokaty najbardziej się opłacają, gdyż można na nich zarobić najwięcej. Sprawdźmy kilka ofert jakie znajdziemy na rynku. Na najlepsze oprocentowanie możemy liczyć wybierając lokatę powitalną w Deutsche Banku. Jest ona oprocentowana na 3% w skali roku. Na rok możemy wpłacić na lokatę kwotę z przedziału od 20 000 do 100 000 zł. Jak można się domyślić, skoro jest to lokata powitalna skierowana jest dla tych klientów, którzy założą w banku konto osobiste db NET Premium. Rachunek ten jest oprocentowany. W ciągu zaledwie trzydziestu dni od założenia rachunku można udać się do banku i założyć lokatę.

Niższe oprocentowanie znajdziemy w Lokacie Cloud jaką oferuje nam Idea Bank. Lokata ma oprocentowanie nominalne 2,16% w skali roku. Zakres kwot jakie można wpłacić na tą lokatę to kwota od pięciuset złotych do miliona. Jest to lokata przeznaczona dla posiadaczy Konta Idealnego w Idea Banku, z którego lokata ma zostać zasilona. Lokata zyskująca to kolejna propozycja Idea Banku z oprocentowaniem na 1,85%. Można na niej ulokować oszczędności rzędu od pięciuset złotych do miliona złotych. Jest to lokata o charakterze progresywnym. W pierwszym miesiącu jej oprocentowanie wyniesie 1%, zaś w miesiącu dwunastym będzie równe 3,95%, co daje nam średnie oprocentowanie 1,85% w skali roku. Idea Bank bez żadnych dodatkowych warunków zaoferuje nam lokatę Nr 1 z oprocentowaniem 2,05% w skali roku. Można ją założyć dysponując kwotą od pięciuset złotych do miliona. Jest to lokata jaką założymy na okres osiemnastu miesięcy.

W Banku BGŻ Optima na uwagę zasługuje lokata klasyczna 12M z oprocentowaniem 1,8% w skali roku. Kwota minimalna na lokacie to jedyny tysiąc złotych. Co ważne do założenia tej lokaty nie trzeba spełniać żadnych dodatkowych warunków. Lokata standardowa jaką znajdziemy w ofercie Credit Agricole ma oprocentowanie 1,8% w skali roku. Do jej założenia potrzebna jest nam kwota minimum tysiąca złotych. Nie ma konieczności zakładania konta w banku, gdyż wystarczy otworzyć rachunek techniczny, za pomocą którego będzie obsługiwana nasza lokata. Bank Millennium dla nowych i obecnych klientów przygotował lokatę kompletną z oprocentowaniem 1,75% w skali roku. Można na niej wpłacić oszczędności od minimum tysiąca złotych do maksimum dwustu tysięcy złotych. Nowi klienci muszą otworzyć rachunek, aby móc skorzystać z oferty. Oprocentowanie lokaty w pierwszych sześciu miesiącach wynosi 2%. Od miesiąca siódmego do dwunastego jest ono równe 1,5%. Daje nam to średnie oprocentowanie lokaty w wysokości 1,75% w skali roku.