Pierwsza pożyczka dla młodego kierowcy: jak ją uzyskać?

0
232

Dla pokolenia millenialsów zakup samochodu jest czymś, co chce się skreślić z listy życzeń. Posiadanie pierwszego auta oznacza, że jesteś na dobrej drodze, aby stać się pełnoprawnym dorosłym. Ale potrzebujesz pieniędzy – dużo – na swoją największą inwestycję w historii. Jako młody profesjonalista nie zarabiasz wystarczająco dużo pieniędzy, aby nabyć wymarzony samochód z salonu. Najtańszy sedan na rynku kosztuje dziś ponad pół miliona! Nawet jeśli masz tę kwotę w banku, nie odważysz się wydać jej na kaprys. Ponieważ tak, jesteś odpowiedzialną osobą dorosłą, która ma rachunki do zapłacenia, a może nawet usta do wykarmienia – nie będziesz podejmował takiej decyzji.

Dobrze, że możesz skorzystać z osobistej pożyczki, która może pomóc w dokonywaniu miesięcznych płatności za samochód zamiast jednorazowej płatności pełnej ceny jednostki. W ten sposób łatwiej jest zarządzać swoimi finansami.

Dealerzy i banki zapewniają finansowanie poprzez kredyty samochodowe.

Finansowanie wewnętrzne od dealerów zapewnia wygodę dzięki łatwemu procesowi składania wniosków, szybkiemu zatwierdzeniu i gratisom. Ale zwykle jest droższe niż finansowanie bankowe. Możesz uzyskać od 4% do 5% niższych stóp procentowych, pożyczając pieniądze bezpośrednio z banku. Dla kupujących samochód po raz pierwszy oszczędność pieniędzy na wypłatach odsetek jest absolutnie milej widziana w posiadanym budżecie. Ubieganie się o pożyczkę bankową wymaga jednak nieco więcej pracy i cierpliwości. Oto, co musisz zrobić, kupując pojazd za pośrednictwem finansowania bankowego – kilka kroków do uzyskania kredytu samochodowego z banku

Krok 1: Sprawdź, czy kwalifikujesz się do otrzymania pożyczki samochodowej Bądź odpowiedzialnym pożyczkobiorcą – zacznij od upewnienia się, że spełniasz wymagania banku, masz dobrą zdolność kredytową i uzyskałeś wstępne kwalifikacje do pożyczki.

Wymagania kwalifikacyjne Zasadniczo banki akceptują wnioski o pożyczkę automatyczną od pożyczkobiorcy o tych minimalnych kwalifikacjach:

Zobacz także:  Czy lokata opłaca się bardziej od konta oszczędnościowego?

-Wiek: 18 lat (nie starszy niż 65 lat, kiedy dojdzie do spłaty kredytu samochodowego)

-Obywatelstwo polskie

-Miesięczny dochód gospodarstwa domowego: 2000 zł netto

Status zatrudnienia / działalności gospodarczej: dwa lata zatrudnienia lub rentowna działalność gospodarcza

Krok 2: Dobra ocena kredytowa Jako początkujący kredytobiorca możesz nie zdawać sobie sprawy z tego, jak ważna jest Twoja zdolność kredytowa we wniosku o pożyczkę na samochód. Banki wykorzystują zdolność kredytową do oceny zdolności pożyczkobiorcy do spłaty pożyczki. Jeśli Twoja ocena kredytowa jest wysoka, prawdopodobnie uzyskasz zgodę na pożyczkę na samochód o niskim oprocentowaniu.

Pomaga też sprawdzić twoją zdolność kredytową – i naprawić lub skorygować w razie potrzeby – przed złożeniem wniosku o pożyczkę samochodową. Możesz ją w dowolnym momencie pobrać za opłatą od jednego z akredytowanych biur kredytowych. Zdobycie kwalifikacji wstępnej informuje, czy jesteś gotowy ubiegać się o pożyczkę na samochód i ile możesz sobie pozwolić na pożyczkę.